Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Mili
Zaangażowany
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 962
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: Szczecin
|
Wysłany: Czw 22:31, 11 Lis 2010 Temat postu: jaki SZAMPON? |
|
|
mam do was takie niby proste pytanie,ale jakim szamponem najlepiej myć WELSHA????
wysłałam ostatnio męża do sklepu,mówiłam że szampon dla szorstkowłosych ale jak to facet,wcisnęli mu zwykły szampon...
szukałam na allegro ale nic nie moge znalezć, może podeślecie jakiegoś linka albo nawe, będę wdzięczna:)
aha i powiedzcie mi jak często moge ją kąpać, z racji na pogode wiadomo często tapla się w błocie albo co gorsza w różnego rodzaju smrodkach:)
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
 |
Anisha
Weteran
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 7427
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: Gdynia
|
Wysłany: Czw 22:57, 11 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
Mili, ja używam [link widoczny dla zalogowanych] i sobie raczej chwalę, a w każdym razie nie mam zastrzeżeń .
A jak często kąpać? Im rzadziej, tym lepiej, ale jak mus, to mus...
|
|
Powrót do góry |
|
 |
zadziorny
Administrator
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 42202
Przeczytał: 3 tematy
Skąd: Rybnik
|
Wysłany: Czw 23:45, 11 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
Ja kąpię swoje weszteriery mniej więcej dwa razy w roku. Błoto i piach spłukuję wyłącznie ciepłą wodą z prysznica
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Majka
Zaangażowany
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 629
Przeczytał: 0 tematów
|
Wysłany: Pią 10:33, 12 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
Mili psa szorstkowłosego kąpie się jak najrzadziej, no chyba że zrobi ci nie miłą niespodziankę w formie panierki w czymś śmierdzącym.
A tym bardziej kompanie takiego maluszka nie jest wskazane A jeżeli ma brudne łapki to tak jak powiedział zadziorny ciepła woda wystarczy.
Ewentualnie jak już masz potrzebę aby ją wykąpać to kup szampon dla szczeniąt, te dla szorstkowłosych są wysuszające i dla szczeniaka średnio się nadają. W germapolu masz ich pełno ja polecam MEN FOR SAN dla szczeniąt, nie jest drogi w oczy nie szczypie, justek używała go do Fridy także może coś o nim powiedzieć.
ps. Jak tam mała się chowa? Już dawno żadnych zdjęć nie widziałam.
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Mili
Zaangażowany
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 962
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: Szczecin
|
Wysłany: Pią 10:49, 12 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
no tak wiem że trzeba kąpać jak najrzadziej ale czasem trzeba;p mała ostatnio wytarzała się w "zdechłym ptaku" :/
jak wracamy i jest tylko w błotku to biore mokra szmatke i przecieram ją
a co u małej, myśle że wszystko jak najlepiej:D łobuziara z niej straszna,nie wiem nawet skąd u psa takie pomysły ;p hehe, ale zapraszam Cię Maju do galerii, staram się co jakiś czas dodać chociaż kilka fotek i zawsze jakis opis,lub pytanie,pozdrawiam
i dziękuje wam wszystkim za odpowiedz:)
|
|
Powrót do góry |
|
 |
sortis
Gość
|
Wysłany: Pią 11:55, 12 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
Ja tak czysto teoretycznie... skąd się bierze taka opinia, że trzeba kąpać jak najrzadziej?
Moje maluchy też szorstkowłose, kąpię je, bywa, że i regularnie co tydzień ... i bez szkód dla jakości włosa... zresztą tak samo miałam lata temu z wilczarzami ... i od lat używam szamponu Ring 5 Texture Plus, a jak bardzo chcę trochę taniej to 1 All System Crips Coat Botanical też jest niezły.
|
|
Powrót do góry |
|
 |
magnitudo
Moderator
Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 13321
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: Poznań
|
Wysłany: Pią 13:29, 12 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
sortis napisał: | Ja tak czysto teoretycznie... skąd się bierze taka opinia, że trzeba kąpać jak najrzadziej?
|
ta opinia pokutuje jeszcze z czasów jak szampony były kiepskiej jakości, podobnie zresztą było z szamponami ludzkimi dzisiaj mamy szampony, które możemy używać codziennie bez uszczerbku dla jakości włosa i przede wszystkim skóry, a kupując dobry szampon dla psa też możemy kąpać go często z szorstkimi należy jednak uważać by nie kąpać ich przynajmniej 2 tyg przed wystawą bywa jednak tak, że odpowiednio dobrany szampon i dobry włos i będzie OK ale to są wyjątki
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Talviszon
Administrator
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 4153
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: spod Wrocławia
|
Wysłany: Pią 14:21, 12 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
Ja Bestię kąpię średnio raz na dwa tygodnie, Talvi z przyczyn oczywistych (była w okropnym stanie i baaardzo brudna) zaliczyła już trzy kąpiele, a dziś będzie czwarta wraz leczniczą wcierką.
Lubię czyste psy i nic na to nie poradzę
Ale mam znajomą spod Lublina, która swojego erdela kąpie dwa razy w roku, przy okazji wizyty u groomera
|
|
Powrót do góry |
|
 |
magnitudo
Moderator
Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 13321
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: Poznań
|
Wysłany: Pią 14:30, 12 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
ja kąpię wtedy gdy mi się zapach nie podoba, a w między czasie kurz usuwam szczotką do czyszczenia koni, błocko spłukuję pod prysznicem Tamiza ma gorszy włos i nie służy jej sucha pogoda i rosa na trawie bo wtedy zgarnia cały pył na łapy i zwykłe spłukanie nie daje efektów, ale po szamponie jest OK
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Majka
Zaangażowany
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 629
Przeczytał: 0 tematów
|
Wysłany: Pią 21:06, 12 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
Oczywiście można kąpać ale po co skoro się psa trymuje i włos brudny się wyciąga No chyba że od psa czuć no to wtedy inna bajka. Ale zasadniczo psy szorstkowłose brudu nie łapią, więc kąpanie go często jak na przykład yorka niema sensy. A pozbawia się psa warstwy ochronnej. Ja zauważyłam że psy często kąpane maja nadprodukcję łoju, szybciej się brudzą a najbardziej to widać u westów, do nas do salonu przychodzą rożne psy więc mamy materiał porównawczy. Kąpać można, ale bez przesady. Ja swojego Rokforda kompie mniej więcej co 2 miesiące na mokro a w sezonie wystawowym staram się tego unikać, natomiast jak jest brudny ale nie śmierdzi to mąka ziemniaczana
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Talviszon
Administrator
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 4153
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: spod Wrocławia
|
Wysłany: Pią 21:32, 12 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
Mój szkocior podwoziem zbiera wszelki syf i nie ma innego wyjścia, jak płukanie brzuchala po każdym spacerze, a często dopiero szampon pomaga usunąć przylepiony brud... Inna sprawa, że chodnikowy miejski syf jest jakoś chyba bardziej lepki, bo w górach sama woda wystarczała... Z drugiej strony górska woda nie jest twarda tak, jak na nizinach, więc pewnie to też robiło swoje
A ten szampon w czarnej butelce, do którego był wcześniej podany link, Bestia bardzo sobie chwali
|
|
Powrót do góry |
|
 |
coztego
Gość
|
Wysłany: Pią 21:56, 12 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
sortis napisał: |
Moje maluchy też szorstkowłose, kąpię je, bywa, że i regularnie co tydzień ... |
Rety, ja się raz do roku nie mogę zebrać Właśnie się zbieram od miesiąca, na szczęście suczysko było kaszlące więc mogłam odwlec kąpiel, a dzisiaj została zaszczepiona, więc znów mogę sobie kilka dni odpuścić
Cytat: | A ten szampon w czarnej butelce, do którego był wcześniej podany link, Bestia bardzo sobie chwali |
Moje nie szorstkie, ale też szampony tej firmy sobie chwalą
|
|
Powrót do góry |
|
 |
sortis
Gość
|
Wysłany: Pią 23:25, 12 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
coztego napisał: | sortis napisał: |
Moje maluchy też szorstkowłose, kąpię je, bywa, że i regularnie co tydzień ... |
Rety, ja się raz do roku nie mogę zebrać ... |
Ale Twój Maciejek nie "podpisuje" co chwilę Kreski... zapewne też do kupkania zwyczajnie sobie kuca zamiast podnosić nogę gdzieś pod drzewkiem ...
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Mili
Zaangażowany
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 962
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: Szczecin
|
Wysłany: Pon 1:20, 15 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
dziękuje wam wszystkim za rady:) ale temat widzę trafiony bo powstała nawet nie wielka dyskusja:)
skorzystam chyba z rady Anisha i kupie szampon który mi poleciła,zobaczymy jak będzie się sprawdzał
pozdrawiam was serdecznie i raz jeszcze wszystkim dziękuję
|
|
Powrót do góry |
|
 |
justek
Zaangażowany
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 1581
Przeczytał: 0 tematów
|
Wysłany: Czw 11:05, 18 Lis 2010 Temat postu: |
|
|
Tak jak napisała Majka ja używam MEN FOR SAN dla szczeniąt. Fridkę do tej pory kąpałam dwa razy ... wypaplała się raz w nawozie na polu a raz chyba w kocich odchodach - śmierdziała okropnie!
Codziennie mała ma myte łapki po ostatnim spacerze a w ciągu dnia tylko wycieram - chyba, że wejdzie gdzieś w błoto to wanna nie unikniona!
Nie mam jakiegoś określonego odstępu czasu między kąpielami ... po prostu jak jest brudna to wsadzam ją do wanny i kąpie.
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
|